• Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim

  • Odrestaurowany dwór Orpiszewskich w Kłóbce

  • Kompleks Pałacowy

  • Siłownia na świeżym powietrzu

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Autostrada A1 - Stacje Circle K Mop Lubień Południe/Lubień Północ

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

DSC 4399

Trwają prace budowlane związane z przebudową dwóch placów zabaw w Lubieniu Kujawskim. Zadania realizuje firma SK - MEDICO Sebastian Ilczuk z Miączyna. Nowe place zabaw mają powstać w terminie do 5 maja br..

Pierwszy plac zabaw budowany jest przy Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Zadanie polegać będzie na wykonaniu bezpiecznej nawierzchni oraz montażu elementów zabawowych. Inwestycja realizowana jest w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki i jest współfinansowana w 63,63% z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 r. Pierwotnie plac zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim miała wykonać w terminie do 30 września 2017 roku firma WERAN Sp. z o.o. z Wrocławia. Wykonawca nie przystąpił jednak do realizacji zadania w efekcie, czego gmina rozwiązała z firmą umowę naliczając jej kary umowne w wysokości 25 tys. zł.  Środki te zostały w 2017 roku w całości przeznaczone na zakup nowego sprzętu i wyposażenia dla przedszkola Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim.

Drugi plac zabaw powstaje na miejscu dotychczasowego placu zabaw przy ul. Polnej
w Lubieniu Kujawskim. Plac zabaw budowany jest w tradycyjnej technologii – nawierzchni piaskowej. Stary plac zabaw przy ul. Polnej wybudowany był w 2013 roku przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą - Andrzeja Łataś z Kielc. Wybudowanego ówcześnie placu zabaw z uwagi na liczne zastrzeżenia co do jakości wykonanych prac gmina nie odebrała a w 2014 roku z wykonawcą rozwiązano umowę nie dokonując zapłaty za wykonane prace.

DSC 4415DSC 4419DSC 4423DSC 4427DSC 4431DSC 4436DSC 4445DSC 4450DSC 4453