• Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim

  • Odrestaurowany dwór Orpiszewskich w Kłóbce

  • Kompleks Pałacowy

  • Siłownia na świeżym powietrzu

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Autostrada A1 - Stacje Circle K Mop Lubień Południe/Lubień Północ

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

DSC 5039W dniu 10 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Lubieniu Kujawskim odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie burmistrza Lubienia Kujawskiego z dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy. Spotkanie było okazją do podsumowania zakończonego roku oraz omówienia bieżących spraw w szczególności zbliżających się ferii. Podczas spotkania symbolicznie dokonano przekazania laptopów zakupionych w ramach projektu unijnego „Równy start - lepsze jutro - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego. 4 szkoły podstawowe z naszej gminy otrzymały 33 laptopy, 4 mobilne szafki do transportu i ładowania laptopów oraz zestawy wyposażenia pracowni przyrodniczych. W skład wyposażenia pracowni przyrodniczych wchodzą min: lupy, zestawy pudełek do obserwacji okazów, lornetki, mikroskopy z kamerą usb, zestawy preparatów do mikroskopów (bezkręgowce, skrzydła owadów, co żyje w kropli wody, rośliny jadalne, tkanki ssaków, tkanki człowieka, grzyby) termometry z sondą, wagi szalkowe, kompasy, barometry, deszczomierze, higrometry, wiatromierze, siłomierze, zestawy obwodów elektrycznych, zestawy magnesów, soczewek, skał i minerałów, szkielet ruchomy człowieka, globusy indukcyjne i konturowe, teleskopy.  Dla Zespołu Placówek Oświatowych zakupione zostało także wyposażenie sensoryczne do stymulacji zmysłów dzieci niepełnosprawnych. W skład wyposażenia chodzą min: magiczny sześcian, mówiące spinacze, tunel sensoryczny, kołderka obciążeniowa, poduszki sensoryczne, sensoryczne misie itp. Projekt realizowany jest w partnerstwie z gminami Boniewo, Chodecz, Izbica Kujawska, Baruchowo oraz Lubraniec. Realizacja projektu będzie trwała do 31.08.2020 roku. Całkowita wartość uzyskanego dofinansowania dla naszej gminy wynosi 567.000,00 zł.

DSC 5039