• Lubień Kujawski z lotu ptaka

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

  • Dom Seniora

  • Siłownia na świeżym powietrzu

  • Dwór Orpiszewskich w Kłóbce

  • Polcalc Sp. z o.o.

  • Autostrada A1 - Stacje Circle K Mop Lubień Południe/Lubień Północ

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

adaptacjeSzkoła Podstawowa w Kanibrodzie serdecznie zaprasza na spotkanie z pisarką Joanna Fabicką podsumowujące projekt Fundacji Ari Ari pt. Adaptacje. Literatura polska według młodzieży, które odbędzie się dnia 6 listopada 2019 ( środa), godz. 11.30

Program spotkania:
1. Powitanie zaproszonych gości.
2. Joanna Fabicka, pisarka – prezentacja dorobku.
3. Prezentacja projektu pt. Adaptacje. Literatura polska według młodzieży.
4. Przedstawienie teatralne na motywach powieści pt. Rutki Joanny Fabickiej, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie, pod opieką artystyczną Marty Jalowskiej.
5. Wernisaż prac inspirowanych powieścią pt. Rutka, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie, pod opieką artystyczną Aleksandry Szczodry.
6. Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką i promocja książek pisarki ( na spotkaniu jest możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie ).
Zaproszone artystki:
Joanna Fabicka - pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji Bardziej cierpki smak. Jest autorką, między innymi bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie. Jej niezwykła powieść pt. Rutka, zdobyła wiele nagród:
* Książka Roku IBbY 2016 ,
* międzynarodowa lista Białych Kruków – The White Ravens 2017,
* nagroda literacka Mała Gryfia 2017 ,
* Złota Lista Fundacji XXI ABC Cała Polska Czyta Dzieciom,
* Nagroda Główna Książka Przyjazna Dziecku przyznawana przez Komitet Ochrony Praw Dzieci.

Marta Jalowska - artystka pracująca z nowymi mediami, filmem i teatrem, współtwórczyni m.in. artystycznego kolektywu TERAZ POLIŻ.
Aleksandra Szczodry - malarka, graficzka, kuratorka, doktor sztuki i współwłaścicielka Galeria 18A w Warszawie (www.aleksandraszczodry.com).

Adaptacje. Literatura polska według młodzieży - to projekt Fundacji Ari Ari, w ramach którego młodzi ludzie pod opieką doświadczonych artystów opracowują swoje pomysły na adaptację polskiej literatury. W efekcie „mistrzowskich warsztatów” powstaje kilkanaście małych opowieści, utrwalonych i upowszechnionych w rozmaitych formach, między innymi jako: filmy, przedstawienia teatralne i wystawy plastyczne.
W programie biorą udział uczniowie różnych szkół, indywidualnie i w grupach twórczych. Grupa uczniów naszej szkoły opracowuje adaptacje teatralne i malarskie na podstawie powieści Joanny Fabickiej pt. Rutka. Scenariusze powstają w formach wybranych przez młodych uczestników, wspieranych na każdym etapie pracy przez swoich mistrzów – artystów. Gotowe projekty będą prezentowane podczas wystaw i pokazów w regionie, w zależności od formy znajdą miejsce w galeriach sztuki, mediach tradycyjnych, czy audiowizualnych.
Program ma zachęcić dzieci i młodzieży do swobodnej ekspresji i poszukiwań, wspierać czytelnictwo oraz rozwijać umiejętności twórcze.
Do udziału w projekcie zostały zaproszone dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019.

nckfundacja